UNIRO
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

UNIRO

Forumul Guildului UNIRO - Server Alexander
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Smecherie de creat un item frumos

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
ATTILA_the_HUN

ATTILA_the_HUN


Numarul mesajelor : 170
Varsta : 45
Localitate : AIUD (doar lucrez in Cj)
Guild/Clan : UNIRO
Server : Alexander
Data de inscriere : 10/02/2008

Smecherie de creat un  item frumos Empty
MesajSubiect: Smecherie de creat un item frumos   Smecherie de creat un  item frumos Icon_minitimeVin Mar 14, 2008 2:30 am

Ceea ce voi spune in urmatoarele randuri NU, repet NU este 100% valabil, DAR ai sanse mai mare decat pe alte cai [ totul din experienta mea de 3 ani SRO]

Cum sa facem tzoale meseriase dintr-o carpa?
Simplu, luam tablete, care le transformam in pietre [ stone ] si le punem pe arme pana ce ajungem la ceea ce dorim noi sa obtinem.

Cum putem face acel +3, +4 etc la arme/tzoale"?
Din nou, simplu, cumparam elixire [ weapon elixir, protector elixir, shiled elixir si accesory elixir ] care le punem pe ce dorim [ haine, arme, accesori -cercel, inel, lantisor- ] cu ajutorul POTION of luck, sau cu LUCKY STONE si atuncea nu avem nevoie de potiune [care se poate cumpara de la NPC care vinde accesory ].

Ce sanse avem de reusita la pimp?
Sansa? Pot spune ca nu ai mari sanse, dar de aceea nu trebuie sa te dai batut, incercarea moarte nu are lol! doar sa ai rabdare si sa incerci mereu, vei reusii si cand ai reusit vei fi foarte multumit.

Cum putem ajunge la rezultatele dorite?
Mda.. cred ca asta e intrebarea care il macina pe toti jucatorii din SRO, tot ce voi scrie eu aicea e parerea mea, si experienta/esecurile meu/le.
EXEMPLU doresc sa obtin un +4 [ au mai mare ] la o haina [ tot asa incerc si la arma ], cumpar o haina normala [ fara albastru sau + pe ea ]. Pe ea pun piatra [ stone ] si preferabil de toate sa pui, asta la lvl 72+.
Cum pun acele albastre frumoase si ++ la el? Simplu, incercam sa ridicam +++ la haina [ ma refer la elixire si nu stone ], intre timp folosim si stonurile, initial eu pun 2elixire dupa care pun stone pana ce imi da fail la stone, dupa ce a dat fail automat pun un elixir, sanse sa nu dea fail la elixir este putin mai mare decat ai pune 50 de elixire una dupa alta, din ce motiv? Simplu, softul e soft si la el este indiferent ca da fail la elixir sau stone, fail e fail. Bine inteles ca poate sa dea 2 fail una dupa alta.. e riscul care il ia fiecare jucator cand indrazneste sa faca ceva frumos....
Dupa ce ati ajuns la haina la un +4, sfatul meu este sa nu va pripiti si lasati asa cum este, daca doriti mai mult, cumparati ASTRAL
Smecherie de creat un  item frumos Astral8D
si va puteti ridica la unplus mai mare.

Daca aveti nelamuriri scrieti aicea pe forum, sau PM pe mine cand s in joc si am timp sa vb lol!

Cu multa stima BELA aka ATTILA_HUN
Sus In jos
A1ex

A1ex


Numarul mesajelor : 78
Varsta : 37
Localitate : Bucuresti
Guild/Clan : UNIRO
Server : Alexander
Data de inscriere : 11/03/2008

Smecherie de creat un  item frumos Empty
MesajSubiect: Re: Smecherie de creat un item frumos   Smecherie de creat un  item frumos Icon_minitimeSam Mar 15, 2008 12:21 pm

Faza cu fail pe stone..apoi elixir am facut-o si eu si merge (desi poate da si de 2 ori fail la rand..sansele sunt mai mici), deci va sfatuiesc sa incercati
Ideea e ca fiecare item are un grad de luck in el...de aceea unele merg la ++ mai mari si altele nu
Deci nu va chinuiti foarte mult cu un item sa faceti +5 sau +4..pur si simplu cumparati altu alb..si incercati pe ala
Sus In jos
ATTILA_the_HUN

ATTILA_the_HUN


Numarul mesajelor : 170
Varsta : 45
Localitate : AIUD (doar lucrez in Cj)
Guild/Clan : UNIRO
Server : Alexander
Data de inscriere : 10/02/2008

Smecherie de creat un  item frumos Empty
MesajSubiect: Re: Smecherie de creat un item frumos   Smecherie de creat un  item frumos Icon_minitimeVin Mar 28, 2008 8:26 pm

Asa e Alex... bine zis... amu sa vezi faza.. am facut un inel +4 de 2x dar nici la dracu nu ma lasat la +5.... penal....lasa ca fac eu investitie cu astral asa serios... sau nu? Smile))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Smecherie de creat un  item frumos Empty
MesajSubiect: Re: Smecherie de creat un item frumos   Smecherie de creat un  item frumos Icon_minitime

Sus In jos
 
Smecherie de creat un item frumos
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» un trade frumos

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
UNIRO :: Joc :: Alchimie-
Mergi direct la: